Kantoni Rennes-Brequigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rennes-Brequigny
Canton de Rennes-Brequigny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Rennes
Kryeqëndra Rennes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.911 banorë 2006[1]
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3551

Kantoni Rennes-Brequigny (frëngjisht: Canton de Rennes-Brequigny) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rennes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13911 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rennes-Brequigny aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]