Jump to content

Kantoni Rennes-Sud-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Rennes-Sud-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej35.250

Kantoni Rennes-Sud-Est (frëngjisht: Canton de Rennes-Sud-Est) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rennes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 35250 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rennes-Sud-Est aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Mireille Massot
  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]