Kantoni Hédé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Hédé
Canton de Hédé
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Rennes
Kryeqëndra Hédé-Bazouges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 167 km2
Popullsia 13.319 banorë 2006[1]
Dendësia 79,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3517
Kantoni Hédé – harta_foto

Kantoni Hédé (frëngjisht: Canton de Hédé) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Hédé-Bazouges. Ka sipërfaqe 167km2 dhe popullsi 13319 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Hédé aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]