Kantoni Pornic

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pornic
Canton de Pornic
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Saint-Nazaire
Kryeqëndra Pornic
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 179,8 km2
Popullsia 27.155 banorë 2009
Dendësia 151,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4432
Kantoni Pornic – harta_foto

Kantoni Pornic (frëngjisht: Canton de Pornic) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pornic. Ka sipërfaqe 179.8km2 dhe popullsi 27155 banorë.

Kantoni Pornic aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]