Kantoni Saint-Philbert-de-Grand-Lieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Philbert-de-Grand-Lieu
Canton de Saint-Philbert-de-Grand-Lieu
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Nantes
Kryeqëndra Saint-Philbert-de-Grand-Lieu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 174,3 km2
Popullsia 19.789 banorë 2009
Dendësia 113,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4442
Kantoni Saint-Philbert-de-Grand-Lieu – harta_foto

Kantoni Saint-Philbert-de-Grand-Lieu (frëngjisht: Canton de Saint-Philbert-de-Grand-Lieu) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Philbert-de-Grand-Lieu. Ka sipërfaqe 174.3km2 dhe popullsi 19789 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Philbert-de-Grand-Lieu aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]