Kantoni Nantes-9

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nantes-9
Canton de Nantes-9
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Nantes
Kryeqëndra Nantes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 11,66 km2
Popullsia 29.827 banorë 2009
Dendësia 2.558,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4449
Kantoni Nantes-9 – harta_foto

Kantoni Nantes-9 (frëngjisht: Canton de Nantes-9) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nantes. Ka sipërfaqe 11.66km2 dhe popullsi 29827 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nantes-9 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2004 - 2011 - Catherine Touchefeu

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]