Kantoni Saint-Étienne-de-Montluc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Étienne-de-Montluc
Canton de Saint-Étienne-de-Montluc
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Nantes
Kryeqëndra Saint-Étienne-de-Montluc
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 195 km2
Popullsia 35.299 banorë 2009
Dendësia 181,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4435
Kantoni Saint-Étienne-de-Montluc – harta_foto

Kantoni Saint-Étienne-de-Montluc (frëngjisht: Canton de Saint-Étienne-de-Montluc) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Étienne-de-Montluc. Ka sipërfaqe 195km2 dhe popullsi 35299 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Étienne-de-Montluc aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]