Kantoni Nantes-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nantes-3
Canton de Nantes-3
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Nantes
Kryeqëndra Nantes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 6,09 km2
Popullsia 31.569 banorë 2009
Dendësia 5.183,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4422
Kantoni Nantes-3 – harta_foto

Kantoni Nantes-3 (frëngjisht: Canton de Nantes-3) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nantes. Ka sipërfaqe 6.09km2 dhe popullsi 31569 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nantes-3 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]