Kantoni Bourgneuf-en-Retz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourgneuf-en-Retz
Canton de Bourgneuf-en-Retz
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Saint-Nazaire
Kryeqëndra Bourgneuf-en-Retz
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 161,6 km2
Popullsia 12.749 banorë 2010
Dendësia 78,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4405
Kantoni Bourgneuf-en-Retz – harta_foto

Kantoni Bourgneuf-en-Retz (frëngjisht: Canton de Bourgneuf-en-Retz) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourgneuf-en-Retz. Ka sipërfaqe 161.6km2 dhe popullsi 12749 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourgneuf-en-Retz aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]