Kantoni Saint-Herblain-Ouest-Indre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Herblain-Ouest-Indre
Canton de Saint-Herblain-Ouest-Indre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Nantes
Kryeqëndra Saint-Herblain
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 26,74 km2
Popullsia 24.273 banorë 2006
Dendësia 907,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4455
Kantoni Saint-Herblain-Ouest-Indre – harta_foto

Kantoni Saint-Herblain-Ouest-Indre (frëngjisht: Canton de Saint-Herblain-Ouest-Indre) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Herblain. Ka sipërfaqe 26.74km2 dhe popullsi 24273 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Herblain-Ouest-Indre aktualisht përbëhet nga 1 + 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]