Kantoni Saint-Gildas-des-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Gildas-des-Bois
Canton de Saint-Gildas-des-Bois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Saint-Nazaire
Kryeqëndra Saint-Gildas-des-Bois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 199,4 km2
Popullsia 13.424 banorë 2006
Dendësia 67,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4436
Kantoni Saint-Gildas-des-Bois – harta_foto

Kantoni Saint-Gildas-des-Bois (frëngjisht: Canton de Saint-Gildas-des-Bois) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Gildas-des-Bois. Ka sipërfaqe 199.4km2 dhe popullsi 13424 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Gildas-des-Bois aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]