Kantoni Saint-Julien-de-Vouvantes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Julien-de-Vouvantes
Canton de Saint-Julien-de-Vouvantes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Châteaubriant
Kryeqëndra Saint-Julien-de-Vouvantes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 165,46 km2
Popullsia 5.219 banorë 2007
Dendësia 31,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4437
Kantoni Saint-Julien-de-Vouvantes – harta_foto

Kantoni Saint-Julien-de-Vouvantes (frëngjisht: Canton de Saint-Julien-de-Vouvantes) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Julien-de-Vouvantes. Ka sipërfaqe 165.46km2 dhe popullsi 5219 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Julien-de-Vouvantes aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]