Kantoni Saint-Herblain-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Herblain-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej23.220

Kantoni Saint-Herblain-Est (frëngjisht: Canton de Saint-Herblain-Est) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Herblain. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 23220 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Herblain-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Bernard Gagnet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]