Kantoni Vertou-Vignoble

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vertou-Vignoble
Canton de Vertou-Vignoble
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Nantes
Kryeqëndra Basse-Goulaine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 69,75 km2
Popullsia 21.842 banorë 2009
Dendësia 313,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4459
Kantoni Vertou-Vignoble – harta_foto

Kantoni Vertou-Vignoble (frëngjisht: Canton de Vertou-Vignoble) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Basse-Goulaine. Ka sipërfaqe 69.75km2 dhe popullsi 21842 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vertou-Vignoble aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]