Kantoni Saint-Mars-la-Jaille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Saint-mars-la-Jaille
Canton de Saint-mars-la-Jaille
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Ancenis
Kryeqëndra Saint-mars-la-Jaille
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 148,9 km2
Popullsia 6.046 banorë 2009
Dendësia 40,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4438

Kantoni Saint-mars-la-Jaille (frëngjisht: Canton de Saint-mars-la-Jaille) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-mars-la-Jaille. Ka sipërfaqe 148.9 km2 dhe popullsi 6046 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-mars-la-Jaille aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]