Kantoni Guémené-Penfao

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Guémené-Penfao
Canton de Guémené-Penfao
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Châteaubriant
Kryeqëndra Guémené-Penfao
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 212,1 km2
Popullsia 8.940 banorë 2009
Dendësia 42,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4412
Kantoni Guémené-Penfao – harta_foto

Kantoni Guémené-Penfao (frëngjisht: Canton de Guémené-Penfao) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Guémené-Penfao. Ka sipërfaqe 212.1km2 dhe popullsi 8940 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Guémené-Penfao aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]