Kantoni Riaillé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Riaillé
Canton de Riaillé
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Ancenis
Kryeqëndra Riaillé
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 186,3 km2
Popullsia 8.107 banorë 2009
Dendësia 43,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4433
Kantoni Riaillé – harta_foto

Kantoni Riaillé (frëngjisht: Canton de Riaillé) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Riaillé. Ka sipërfaqe 186.3km2 dhe popullsi 8107 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Riaillé aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Patrice Chevalier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]