Kantoni La Chapelle-sur-Erdre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Chapelle-sur-Erdre
Canton de La Chapelle-sur-Erdre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Nantes
Kryeqëndra La Chapelle-sur-Erdre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 138,7 km2
Popullsia 36.360 banorë 2010
Dendësia 262,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4407
Kantoni La Chapelle-sur-Erdre – harta_foto

Kantoni La Chapelle-sur-Erdre (frëngjisht: Canton de La Chapelle-sur-Erdre) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Chapelle-sur-Erdre. Ka sipërfaqe 138.7km2 dhe popullsi 36360 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Chapelle-sur-Erdre aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]