Jump to content

Kualifikueset e UEFA Euro 2008

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Logo oficiale e Euro 2008 Austri - Zvicer

Shorti për rundin e kualifikimeve të UEFA EURO 2008™ u tërheq në Montreux, Zvicër më 27 janar, 2006 ora 12:00 CET.

Rregulla e re e ketij kampionati është se fituesit e grupeve dhe vendet e dy kualifikohen automatikisht kështu që sëbashku me nikoqirët plotësojnë numrin nga 16 kombëtare të cilat do të garojnë për Kupën Evropiane të Futbollit për vitin 2008.

Grupet e kualifikimit

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Grupi A Grupi B Grupi C Grupi D
Grupi E Grupi F Grupi G

Kombëtaret e kualifikuara

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Grupi A Grupi B Grupi C Grupi D
Grupi E Grupi F Grupi G

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]