Ndryshimi mes inspektimeve të "Kazakistani"

Jump to navigation Jump to search
45 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.1) (roboti shtoj: lad:Kazakistan)
 
== Politika ==
[[File:Kazakhstan in its region.svg|thumb|]]
Kazakistani është republikë presidenciale, ku pushteti i presidentit është zgjeruar dukshëm me kushtetutën e fundit të viti 1995. Kreu i shtetit, që emëron kryeministrin dhe mibkëqyr punën e qeverisë, zgjidhet nga populli për mandat 7-vjeçar.
 
Anonymous user

Menyja e navigimit