Dallime mes rishikimeve të "Mareci"

Jump to navigation Jump to search
35 bytes added ,  5 vjet më parë
v
Kjo vatër e burrave fisnik bujarë e trima vazhdonë me kultivimin e traditave edhe në luftën e fundit 1999.duke dilluar që me strehimin e shuëm refugjatve nga shumë anë të Kosovës .Duke i pritur mirë,duke i strehuar e ushqyer.Nënat nuk u kursyen për t ë gatuar shumë bukë për të zhvendosurit.Gjithashtu kësaj ane gjeten strehime e hapsirë për aktivitete edhe burrat e UÇK-ja ketu takohehsin dy zona operative:Zona Operative e Llapit edhe ajo e Karadakut. Ishin formuar njësitet dhe nën njësitet .
{{Stampa:Komuna e Prishtinës}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]

Menyja e lëvizjeve