Suretu El Enfalë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Suretu El Enfalë është surja e 8'të e radhitur në Kur'an. Është sure e Medinës dhe u revelua pas betejës së Bedrit.

Përmbajtja[redakto | redakto tekstin burimor]

Beteja e Bedrit është gjithashtu temë e kësaj sureje megjithatë emri "Bedr" nuk përmendet në të. Detaje të luftës dhe etikës së saj përshkruhen në këtë sure.

Përbërja[redakto | redakto tekstin burimor]

Komente[redakto | redakto tekstin burimor]

Tjera të dhëna[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Wikibooks:Category
Wikibooks ka më shumë informacione për ketë temë:
Suretu El Enfalë
Wikibooks:Category
Wikibooks ka më shumë informacione për ketë temë:
Kur'ani
Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Category:Qur'an

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]