Çunglla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çungllë
Чунгула
Fshat
Vendndodhja
Çungllë is located in Serbia
Çungllë
Çungllë

Koordinatat: 43°14′46″V 21°18′32″L / 43.24611°V 21.30889°L / 43.24611; 21.30889

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 14′ 46″ Veri

21° 18′ 32″ Lindje

Çungllë edhe Qungllë (serbisht: Чунгула/Čungula) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]