Jashanica e Poshtme (Bllacë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jashanicë e Poshtme
Доња Јошаница
Fshat
Vendndodhja
Jashanicë e Poshtme is located in Serbia
Jashanicë e Poshtme
Jashanicë e Poshtme

Koordinatat: 43°18′5″V 21°22′28″L / 43.30139°V 21.37444°L / 43.30139; 21.37444

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 18′ 5″ Veri

21° 22′ 28″ Lindje

Jashanicë e Poshtme (serbisht: Доња Јошаница/Donja Jošanica) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]