Potërzhani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Potërzhan
Претежана
Fshat
Vendndodhja
Potërzhan is located in Serbia
Potërzhan
Potërzhan

Koordinatat: 43°15′26″V 21°22′32″L / 43.25722°V 21.37556°L / 43.25722; 21.37556

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 311 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 15′ 26″ Veri

21° 22′ 32″ Lindje

Potërzhan ose Potorzhan (serbisht: Претежана/Pretežana) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]