Vërboci (Bllacë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërboc
Врбовац
Fshat
Vendndodhja
Vërboc is located in Serbia
Vërboc
Vërboc

Koordinatat: 43°19′50″V 21°17′23″L / 43.33056°V 21.28972°L / 43.33056; 21.28972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 538 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 19′ 50″ Veri

21° 17′ 23″ Lindje

Vërboc (serbisht: Врбовац/Vrbovac) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]