Simnica (Bllacë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Simnicë
Сибница
Fshat
Vendndodhja
Simnicë is located in Serbia
Simnicë
Simnicë

Koordinatat: 43°18′15″V 21°13′12″L / 43.30417°V 21.22000°L / 43.30417; 21.22000

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 18′ 15″ Veri

21° 13′ 12″ Lindje

Simnicë (serbisht: Сибница/Sibnica) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]