Sfarça e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sfarçë e Poshtme
Доње Сварче
Fshat
Vendndodhja
Sfarçë e Poshtme is located in Serbia
Sfarçë e Poshtme
Sfarçë e Poshtme

Koordinatat: 43°17′4″V 21°22′55″L / 43.28444°V 21.38194°L / 43.28444; 21.38194

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 355 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit Sfarçali ose Sfarçak
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 17′ 4″ Veri

21° 22′ 55″ Lindje

Sfarçë e Poshtme (serbisht: Доње Сварче/Donje Svarče) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]