Tërbuja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërbujë
Трбуње
Fshat
Vendndodhja
Tërbujë is located in Serbia
Tërbujë
Tërbujë

Koordinatat: 43°16′52″V 21°15′39″L / 43.28111°V 21.26083°L / 43.28111; 21.26083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 16′ 52″ Veri

21° 15′ 39″ Lindje

Tërbujë ose Tërbunjë (serbisht: Трбуње/Trbunje) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]