Krivaja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krivajë
Криваја
Fshat
Vendndodhja
Krivajë is located in Serbia
Krivajë
Krivajë

Koordinatat: 43°17′10″V 21°20′7″L / 43.28611°V 21.33528°L / 43.28611; 21.33528

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 346 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 17′ 10″ Veri

21° 20′ 7″ Lindje

Krivajë (serbisht: Криваја/Krivaja) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]