Podvorica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Podvoricë
Придворица
Fshat
Vendndodhja
Podvoricë is located in Serbia
Podvoricë
Podvoricë

Koordinatat: 43°20′21″V 21°19′43″L / 43.33917°V 21.32861°L / 43.33917; 21.32861

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 20′ 21″ Veri

21° 19′ 43″ Lindje

Podvoricë (serbisht: Придворица/Pridvorica) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]