Sfarça e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sfarçë e Epërme
Горње Сварче
Fshat
Vendndodhja
Sfarçë e Epërme is located in Serbia
Sfarçë e Epërme
Sfarçë e Epërme

Koordinatat: 43°17′31″V 21°22′36″L / 43.29194°V 21.37667°L / 43.29194; 21.37667

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 368 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit Sfarçali ose Sfarçak
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 17′ 31″ Veri

21° 22′ 36″ Lindje

Sfarçë e Epërme (serbisht: Горње Сварче/Gornje Svarče) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]