Bllaca (Serbi)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bllacë
Блаце
Qytezë
Vendndodhja
Bllacë is located in Serbia
Bllacë
Bllacë

Koordinatat: 43°17′49″V 21°16′22″L / 43.29694°V 21.27278°L / 43.29694; 21.27278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit Bllacak
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 17′ 49″ Veri

21° 16′ 22″ Lindje

Bllacë (serbisht: Блаце/Blace) është qytezë në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]