Dragusha e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dragushë e Poshtme
Доња Драгуша
Fshat
Vendndodhja
Dragushë e Poshtme is located in Serbia
Dragushë e Poshtme
Dragushë e Poshtme

Koordinatat: 43°15′50″V 21°22′34″L / 43.26389°V 21.37611°L / 43.26389; 21.37611

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 366 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 15′ 50″ Veri

21° 22′ 34″ Lindje

Dragushë e Poshtme (serbisht: Доња Драгуша/Donja Draguša) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]