Bërbatoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bërbatoc
Барбатовац
Fshat
Vendndodhja
Bërbatoc is located in Serbia
Bërbatoc
Bërbatoc

Koordinatat: 43°13′41″V 21°15′32″L / 43.22806°V 21.25889°L / 43.22806; 21.25889

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 41″ Veri

21° 15′ 32″ Lindje

Bërbatoc (serbisht: Барбатовац/Barbatovac) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]