Dragusha e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dragushë e Epërme
Горња Драгуша
Fshat
Vendndodhja
Dragushë e Epërme is located in Serbia
Dragushë e Epërme
Dragushë e Epërme

Koordinatat: 43°16′46″V 21°21′37″L / 43.27944°V 21.36028°L / 43.27944; 21.36028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 16′ 46″ Veri

21° 21′ 37″ Lindje

Dragushë e Epërme (serbisht: Горња Драгуша/Gornja Draguša) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]