Dragusha e Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dragushë e Vogël
Мала Драгуша
Fshat
Vendndodhja
Dragushë e Vogël is located in Serbia
Dragushë e Vogël
Dragushë e Vogël

Koordinatat: 43°16′7″V 21°21′39″L / 43.26861°V 21.36083°L / 43.26861; 21.36083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 323 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 16′ 7″ Veri

21° 21′ 39″ Lindje

Dragushë e Vogël (serbisht: Мала Драгуша/Mala Draguša) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]