Jashanica e Epërme (Bllacë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jashanicë e Epërme
Горња Јошаница
Fshat
Vendndodhja
Jashanicë e Epërme is located in Serbia
Jashanicë e Epërme
Jashanicë e Epërme

Koordinatat: 43°20′41″V 21°21′54″L / 43.34472°V 21.36500°L / 43.34472; 21.36500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 559 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 20′ 41″ Veri

21° 21′ 54″ Lindje

Jashanicë e Epërme (serbisht: Горња Јошаница/Gornja Jošanica) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]