Prestresha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prestreshë
Претрешња
Fshat
Vendndodhja
Prestreshë is located in Serbia
Prestreshë
Prestreshë

Koordinatat: 43°20′38″V 21°21′0″L / 43.34389°V 21.35000°L / 43.34389; 21.35000

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 20′ 38″ Veri

21° 21′ 0″ Lindje

Prestreshë (serbisht: Претрешња/Pretrešnja) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]