Prebreza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prebrezë
Пребреза
Fshat
Vendndodhja
Prebrezë is located in Serbia
Prebrezë
Prebrezë

Koordinatat: 43°19′23″V 21°14′59″L / 43.32306°V 21.24972°L / 43.32306; 21.24972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 19′ 23″ Veri

21° 14′ 59″ Lindje

Prebrezë (serbisht: Пребреза/Prebreza) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]