Megjuana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Megjuanë
Међухана
Fshat
Vendndodhja
Megjuanë is located in Serbia
Megjuanë
Megjuanë

Koordinatat: 43°18′43″V 21°20′1″L / 43.31194°V 21.33361°L / 43.31194; 21.33361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 359 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 18′ 43″ Veri

21° 20′ 1″ Lindje

Megjuanë ose Mexhuanë (serbisht: Међухана/Međuhana) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]