Xhemnica (Bllacë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhemnicë
Џепница
Fshat
Vendndodhja
Xhemnicë is located in Serbia
Xhemnicë
Xhemnicë

Koordinatat: 43°20′8″V 21°13′35″L / 43.33556°V 21.22639°L / 43.33556; 21.22639

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 20′ 8″ Veri

21° 13′ 35″ Lindje

Xhemnicë ose Xhepnicë (serbisht: Џепница/Džepnica) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]