Dufi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Duf
Дуф
Fshat
Vendndodhja
Duf is located in Maqedonia e Veriut
Duf
Duf
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Epërme (etno.); Pollog i Epërm (gjeo.)
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 45′ 30″ Veri

20° 46′ 22″ Lindje

Duf, (maqedonisht: Дуф/Duf) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 39 banorë nga të cilët 37 ishin Shqiptarë dhe 2 Shqiptarë Ortodokse.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]