Rimnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rimnicë
Рибница
Fshat
noform
Vendndodhja
Rimnicë is located in Maqedonia e Veriut
Rimnicë
Rimnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Epërme
Lartësia 1040 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 43′ 13″ Veri

20° 36′ 35″ Lindje

Popullsia 5 banorë (2002)

Rimnicë, (maqedonisht: Рибница/Ribnica) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 5 banorë Shqiptarë.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]