Veliborda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Velibordë
Велебрдо
Fshat
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Poshtme
Popullsia 750 banorë (2002)

Velibordë, (maqedonisht: Велебрдо/Velebrdo) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.