Krakarnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krakarnicë
Кракорница
Fshat
noform
Vendndodhja
Krakarnicë is located in Maqedonia e Veriut
Krakarnicë
Krakarnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Epërme
Lartësia 1634 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 45′ 22″ Veri

20° 41′ 38″ Lindje

Popullsia 15 banorë (2002)

Krakarnicë, (maqedonisht: Кракорница/Krakornica) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 15 banorë Shqiptarë Ortodokse.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]