Niçpuri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Niçpur
Ничпур
Fshat
noform
Vendndodhja
Niçpur is located in Maqedonia e Veriut
Niçpur
Niçpur
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Epërme
Lartësia 1397 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 44′ 38″ Veri

20° 40′ 25″ Lindje

Popullsia 13 banorë (2002)

Niçpur, (maqedonisht: Ничпур/Ničpur) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 13 banorë nga të cilët 12 ishin Shqiptarë dhe 1 Shqiptar Ortodokse.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]