Senca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sencë
Сенце
Fshat
noform
Vendndodhja
Sencë is located in Maqedonia e Veriut
Sencë
Sencë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Epërme
Lartësia 1604 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 40′ 59″ Veri

20° 39′ 31″ Lindje

Popullsia 21 banorë (2002)

Sencë, (maqedonisht: Сенце/Sence) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 21 banorë nga të cilët 15 ishin Shqiptarë, 5 Shqiptarë Ortodokse dhe 1 Boshnjak.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]