Grekaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grekaj
Грекај
Fshat
Vendndodhja
Grekaj is located in Maqedonia e Veriut
Grekaj
Grekaj
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Epërme
Lartësia 1089 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 43′ 27″ Veri

20° 35′ 4″ Lindje

Grekaj, (maqedonisht: Грекај/Grekaj) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 20 banorë Shqiptarë.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]