Vallkavia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallkavi
Волковија
Fshat
noform
Vendndodhja
Vallkavi is located in Maqedonia e Veriut
Vallkavi
Vallkavi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Epërme
Lartësia 1078 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 42′ 57″ Veri

20° 40′ 8″ Lindje

Popullsia 89 banorë (2002)

Vallkavi, (maqedonisht: Волковија/Volkovija) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 89 banorë nga të cilët 80 ishin Shqiptarë dhe 9 Shqiptarë Ortodokse.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]